Król Kreon I

Król Kreon I to dobry, ceniony przez swój lud władca. Pyszny jest przy tym, ale nie niegodną wielkich monarchów pospolitą wyniosłością, a sosnowym posmakiem po rozgryzieniu (choć podgryzanie go nie jest wskazane nawet przez najzacniejsze damy o największych  posagach).
Król Kreon troszczy się o swoich podwładnych, ale na każdym kroku uświadamia im, że bez niego nie ma niczego, a w szczególności uczty godnej królów. Skosztujesz dobroci, a władcy nie zaprosisz na poczęstunek? Będziesz tego mocno żałować i odpokutowywać w miejscu odosobnienia.
Ambitny i zdeterminowany monarcha odważnie dąży do celu. Polityka ekspansywna to jego drugie imię. Opanowuje nowe terytoria, ostro napierając to na Wschód, to na Zachód. Są chwile, gdy jest wszędzie: w fałdkach pod bródką, zagłębieniach kanapy, wreszcie i na podłodze.
Przyjmowany jest z godnością regularnie – od pięciu do ośmiu razy dziennie w zależności od apetytu i widzimisię Królewny Trzustki.
Kreon to zbawienie dla mukolinków, które mają problemy z wchłanianiem tłuszczów i – do czasu gdy będzie łykany w kapsułkach, jak farmaceutyczny koncern przykazał – jego małe granulki będą wszędzie, sypiąc się przy nocnym karmieniu, przy podjadanej na drugie śniadanie kaszce z gruszką i pochłanianej w pospiechu dyni na obiad.
Chodzą słuchy, że Komitet Obrony Monarchii postuluje zaniechanie regularnego sprzątania wszędobylskich granulek i pikietę pod siedzibami koncernów farmeceutycznych. Przygotowano już liczne transparenty, m.in. „Nasz Kreon, nasza sprawa”, „Ręce precz od naszego Kreonu”, „My Kreon, my choice”, „Zdrowi RAZEM z mukolinkami”, „No Kreon, no fat”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s