Performance medycznie zaangażowany

dnia

Wyszedł taki odmieniony z pokoju zabiegowego.
Na głowie miał wenflon umieszczony w obecnie jedynym dobrym miejscu, by podać niezbędne leki.

Nic sobie z tego nie robił. Przeparadował dumnie przez korytarz do izolatki niczym hipster w najmodniejszym koczku przez plac Zbawiciela na śniadanko do Charlotte.

– To taki nowoczesny, medycznie zaangażowany performance – pomyślała Matka.

Na pierwszy rzut oka widać było jego głębokie nawiązanie do kultury samurajów, a w szczególności do charakterystycznego upięcia włosów tych dzielnych japońskich wojowników. Jednak na tym Maluch nie poprzestał. Uprawiając sztukę w murach szpitala dziecięcego, postanowił się nie ograniczać, a sięgnąć również do kultury popularnej skierowanej dla najmłodszych, w tym do głęboko edukacyjnej produkcji „Teletubisie” – Z przyłączoną do główki kroplówką przywodzi na myśl postać Dinky’ego. Maluch robi tym samym głęboki, politycznie poprawny ukłon nie tylko w stronę brytyjskiej kultury, ale i w stronę Afrykańczyków oraz Mulatów, których ten jasnozielony Teletubiś jest przedstawicielem.

Gdy wreszcie Maluchowi zakładają dla bezpieczeństwa chirurgiczną białą czapeczkę, by nie uszkodził kolejnego już wkłucia, Matka przeczuwa, że na tym artystyczne odniesienia się nie kończą. Wszak to Smerf w całej swojej okazałości! Kolejna postać z bajkowego, ale i komiksowego świata pełnego odwiecznej walki dobra ze złem. I kota.

Czego jeszcze ten mały artysta nie wymyśli?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s